15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://saglikeditoru.com 300 true
ihlamur-mideye-iyi-gelir-mi

Ihlamur Mideye İyi Gelir Mi ?

Mide ağrısından ve mide yanmasından rahatsız olan kişilerin merak ettiği soruların başında “Ihlamur mideye iyi gelirmi” sorusu var. Çünkü ıhlamur mide yanması ve mide ağrısı adına bir çare olarak düşünülmekte. Ihlamurlar vücudumuza kış aylarında yaşanabilecek olası hastalıklara karşı büyük bir koruma sağlar. Vücudumuzun bağışıklık sistemine yardım ederek hasta olmamızı önlemesinin yanında ıhlamurlar mide ağrısına ve mide yanmasına da iyi gelmektedir. Doktorlar tarafından da ıhlamurun birçok faydası olduğu kabul edilmiştir. Hatta bazı doktorlar tarafından bu çok faydalı bitkinin düzenli ve sürekli olarak tüketilmesi gerektiği söylenmektedir. Ihlamur bitkisi sadece kış ayları içerisinde tüketilmesi gereken bir bitki değildir. Ihlamurlar dört mevsimin dördünde de sürekli ve düzenli olarak tüketilmesi gereken oldukça faydalı bir bitkidir. Ihlamur bitkisi vücudun bağışıklık sistemine iyi gelmenin yanında geleneksel tıpta bazı hastalıkların direkt tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ihlamur Mide Rahatsızlığında Tüketilmeli Midir?

Ihlamurların yaprakları ve çiçekleri kurutularak çay haline getirilir. Sonrasında ıhlamur kaynatma ile elde edilen ıhlamur çayını günde 2-3 bardak kadar tüketmeniz durumunda soğuk algınlığı, nezle, grip ve mide ağrısı, mide yanması gibi şikayetlerinize iyi gelecektir. Aynı zamanda ıhlamurlar vücudun terlemesine yardımcı olur. Bu özelliğinden dolayı ıhlamur tüketildiği zaman solunum yollarınızda yumuşatıcı ve rahatlatıcı bir etki sağlar. Nefes alışverişini kolaylaştırdığı gibi var olan öksürüğü ortadan kaldırır. Mide üşümesine karşı ıhlamur bire birdir diyebiliriz. Mide bulantısı ve kusmaya karşı ıhlamur faydalı bir içecektir. Aynı zamanda uyumadan önce içilen bir bardak ıhlamur çayı rahat bir uyku çekmenize yardım edecektir.
Ihlamur mideye iyi gelir mi sorunuza yanıt vermeye çalıştık. Lütfen sizde ıhlamurun mideye faydaları arasında atladığımız var ise yorumlar bölümünden bize ulaştırın.
Ihlamurlar ne zaman çiçek açar yazımızı okumadıysanız kesinlikle okumanızı öneririz.
Paylaş:
Kategori:Bitkisel Tedavi
Önceki Yazı
Akciğer İltihabı Kansere Dönüşür Mü?
Sonraki Yazı
Ihlamurlar Ne Zaman Çiçek Açar?

0 Yorum

Cevap Bırakın