15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://saglikeditoru.com 300 true
bebeklere-ihlamur-verilir-mi

Bebeklere Ihlamur Verilir Mi

Bebeklere ıhlamur verilirmi yazımız içerisinde “bebeklere ıhlamur verilir mi, bebekler için ıhlamur tarifi, bebeklere ıhlamur, bebek ıhlamur gibi konulara değineceğiz.

Bebeklere Ihlamur Verilir Mi

Yeni anne olan kadınların birçoğu bebeklere ıhlamur verilir mi verilmez mi konusunda tereddüt yaşamakta. Bu düşünce annelik için doğal bir düşünce tarzıdır. Bitkisel çayların bebekler tarafından tüketiminde çok titiz ve dikkatli davranmak gerekmektedir. Bitkisel çayları bebeğe vermeden önce yararından ve hiçbir zararı olmayacağından kesin olarak emin olunmalıdır. Hangi bitki çayı olursa olsun bebeğe vermeden önce doktorun görüşlerini almak gerekmektedir.

Yeni doğan bebeklerde beslenmenin ardından oluşan gaz problemini engellemek adına bebeklere ıhlamur tavsiyesi doktorlar tarafından önerilmektedir. Çünkü bu gaz probleminin çözümü için doğal bir tedavidir. Fakat bebeklere ıhlamur verilirken miktarın doğru ayarlanması ve nasıl verilmesi gerektiği büyük önem taşır. Tabi ki bebekler için ıhlamur tarifi de farklı olacaktır. Bu noktalara dikkat edilmesi hainde ıhlamurun bebekler üzerinde zararlı bir yan etkisi olmayacaktır.

Bebek Ihlamur Arasında Oluşan Yararlı Zararlı Etkiler

Bebek ıhlamur tüketimi yaptığı zaman sindirim sistemi olumlu olarak etkilenecektir. Sindirim sisteminin çalışmasını düzenleyen ıhlamur aynı zamanda bebeğin gaz çıkarmasını sağlayarak gaz sancılarını dindirecektir. Bunlara ek olarak ıhlamurun sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi sayesinde bebeğiniz huzurlu, sakin ve rahat bir uyku çekecektir.

Ihlamur bildiğiniz üzere soğuk algınlığı için de büyük bir direnç kaynağıdır. Bebek ıhlamur tükettiği zaman özellikle kış aylarında bağışıklık sistemlerine yardımı olacaktır.

Bebekler İçin Ihlamur Tarifi

Bebekler için ıhlamur tarifinde kullanmanız gereken kesinlikle ıhlamur yaprakları değildir. En önemli noktalardan birisi budur. Bebekler için ıhlamur çayı hazırlarken çiçek kısmından hazırlanan ıhlamur çayını bebeklere verilmesi gerekmektedir. Sonrasında bir tatlı kaşığı kadar ıhlamur çiçeğini fincan içerisine koyarak kaynamış su eklenmelidir. 10 dakika kadar demlendikten sonra çay hazır durumdadır. Fakat bebeklere vermeden önce uygun sıcaklıkta olmasına dikkat ediniz. Bebekler için ıhlamur çayı tarifi bu kadar.

Bebeklere Ihlamur Ne Kadar Verilmeli

Daha altı ayını doldurmamış olan bebekler için günde üç defa ve üç çay kaşığından daha fazla ıhlamur verilmemesi gerekmektedir. Bebeklere ıhlamur verilmeye başlandığı ilk zamanlarda bir çay kaşığı yeterli olacaktır. Sonrasında iki kaşık ve üç kaşık diye arttırılabilir. Altı ayını dolduran bebekler ise bir yaşına kadar günde üç defa ve en fazla üç yemek kaşığı kadar ıhlamur tüketebilir. Bir yaşını doldurduktan sonra günde üç defa üç yarım çay bardağı kadar ıhlamur bebeklere verilebilmektedir. Bebeklere ıhlamur ne kadar verilmeli sorusunun cevabı aslında bebeklerin yaşına bağlıdır.

Ihlamurlar ne zaman çiçek açar yazımızı okumadıysanız kesinlikle okumanızı öneririz.

Paylaş:
Kategori:Bitkisel Tedavi
Önceki Yazı
Ihlamurlar Ne Zaman Çiçek Açar?
Sonraki Yazı
Ihlamur Fidanı Türleri ve Özellikleri

0 Yorum

Cevap Bırakın