15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://saglikeditoru.com 300 true
avicap-nedir-avicap-a-vitamini

Avicap Nedir? Avicap A Vitamini

Avicap Nedir? Avicap etken maddesi A vitamini olan bir ilaçtır. Kapsüller halinde satılmakla beraber A vitamini eksikliğinde görülen semptomların giderilmesinde reçete edilir. Pankreas bozukluğu, sindirim sistemi hastalıkları, A vitamini eksikliğine bağlı görülen gece körlüğü, enfeksiyöz deri, yaşla birlikte ortaya çıkan işitme kaybı gibi hastalıkların tedavilerinde vitamin takviyesi olarak kullanılmaktadır.

Avicap Nedir? Avicap A Vitamini

Avicap A vitamini takviyesi belirli yaş gruplarında ve sıklıkla kadınlarda kullanımı uygun görülmektedir. Ayrıca A vitamini kaynağına sahip besinleri tüketmesi zor veya bu besinlere karşı duyarlı olan hastaların tedavisinde de kullanılabilir. Avicap A vitamini bilinen yan etkileri arasında; mide bulantısı, kusma, ishal, terleme, cilt renginde anormal değişiklikler görülmektedir. Bu tip yan etkilerin bir yada daha fazlasını görmeniz durumunda derhal doktorunuza başvurmanız önerilir.
Bayanların gözenek kapatıcı olarak kullanımına da uygundur.

Jel kapsüllerin içinden çıkan yağı direkt olarak teninize sürebilirsiniz. Hekiminizin kontrolünde yapabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda deri hücrelerinizin yenilenmesi için de faydalı görülmektedir. Hekim kontrolünde uygulama yapılması gerekliliği ise kişiye göre duyarlılığın söz konusu olabilecek olmasıdır. Bazı hastalarda yüz bölgesinde sivilcelere neden olduğu da görülmüştür.

Avicap Her Za2man Faydalı Mıdır?

Hangi ilaç olursa olsun hekim kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Öngörülen olası yan etkilerin bazı hastalarda görülmesi beraberinde olası duyarlılığın da söz konusu olabileceğini göstermektedir. Ancak yine bilinmelidir ki; A vitamini takviyesi gereksinimi olan hastalarda sıklıkla Avicap reçete edilmektedir. Bilinen yan etki görülme sıklığının çok düşük olmasından dolayı hekimlerin önceliğindedir. Avicap kapsül ve ampüller şeklinde satılmakta olup, ev kullanımı için uygun olanı kapsül olarak üretilendir. 1 kutuda 30 kapsül olarak piyasaya sürülmüş olup; kullanım dozunu hekiminiz belirlemektedir.

Avicap Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Selenyum gereksinimi olan hastalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak böbrek yetmezliği, kalp hastaları ve siroz tedavisi görenlerde kesinlikle hekim kontrolü gerekmektedir. Beraberinde multivitamin ve diğer A vitamini takviyeleri kullanımı tavsiye edilmemektedir. Gebelik esnasında ise bilindiği üzere pek çok ilacın kullanımı ertelenmektedir. Olası doz aşımı ya da kullanım hatası durumunda ise size en yakın sağlık biriminden destek almalısınız.

Paylaş:
Kategori:Genel Sağlık
Önceki Yazı
Ihlamur Balının Faydaları
Sonraki Yazı
Kulak Zonklaması

0 Yorum

Cevap Bırakın